Korzyści z homeopatii

Homeopatia jest bezpieczna.

W przeciwieństwie do innych, leki homeopatyczne zazwyczaj nie wywołują żadnych efektów ubocznych. Ich zdolność do powodowania uszkodzeń strukturalnych, wynosi zero. Powodem tego, jest fakt, iż leki homeopatyczne działają poprzez stymulację własnych mechanizmów obronnych organizmu ludzkiego i jego sił uzdrawiających. Leki te nie mają działania chemicznego, więc nie mają również potencjału, aby spowodować jakiekolwiek długotrwałe uszkodzenia. Dawki leku są podawane w sub-fizjologicznych ilościach. Mogą więc być stosowane zarówno u dzieci, jak i dorosłych, bez zaprzątania sobie głowy dawkowaniem. Bezpieczne dla każdego.

 

Leki homeopatyczne są niezwykle efektywne

Leki homeopatyczne działają efektywnie zarówno w stanach ostrych, jak i chorobach przewlekłych. Homeopatia, tak naprawdę, jest jedynym systemem medycyny, który oferuje metodę leczniczą (nie paliatywną), wobec dużej ilości chorób przewlekłych, które zostały uznane za „nieuleczalne”, przez inne szkoły medycyny. W stanach zaostrzonych, remedia homeopatyczne również – jeśli są dobrane w odpowiedni sposób – przynoszą efekty szybciej, niż jakiekolwiek inne rodzaje leków.

 

Leki homeopatyczne są łatwe w podawaniu.

Leki homeopatyczne są zazwyczaj wydawane w postaci cukrowych tabletek lub kropli bez smaku, które jest bardzo łatwo zażyć. Z tej przyczyny dzieci bardzo chętnie zgadzają się je przyjmować.

 

Leczenie homeopatyczne jest tanie.

Leki homeopatyczne są zazwyczaj znacznie tańsze, niż odpowiadające im leki alopatyczne i ajurwedyjskie. Nie ma również konieczności poddawania się kosztownym procedurom diagnostycznym, jako że homeopaci opierają się na objawach choroby, w celu dopasowania odpowiedniego leku dla pacjenta. Ogólny koszt leczenia jest więc niewielki. Jednak dla wielu osób, mieszkających w krajach zachodnich, może to nie być tak oczywiste, gdyż leczenie homeopatyczne nie jest zazwyczaj refundowane przez firmy ubezpieczeniowe. Jest to niestety krótkowzroczny sposób myślenia. Należy tutaj wziąć pod uwagę korzyści długoterminowe. Przy odpowiedniej kuracji homeopatycznej nie tylko znikają najbardziej uciążliwe dla pacjenta dolegliwości, ale również jego skłonność do konkretnych schorzeń maleje, kiedy następuje ogólna poprawa stanu zdrowia. Na dłuższą metę więc, zyskujemy lepsze zdrowie, maleje ilość medycznych konsultacji, a koszt skumulowany, okazuje się bardzo niski. Tak, czy owak, czy jakiś mądry człowiek nie powiedział przypadkiem kiedyś: „Zdrowie to największy skarb”?

 

Leczymy nie pojedynczy organ ale cały organizm

Homeopatia bierze pod uwagę ogół dolegliwości, na jakie skarży się pacjent. Przygląda się osobie, jako całości, jako zintegrowanej jedności, a nie jako zestawowi odrębnych części ciała. Homeopatia traktuje pacjenta całościowo. Nie musi on odwiedzać dziesięciu różnych „specjalistów”, którzy zajmą się dziesięcioma częściami jego ciała. Przecież nasze ciało jest czymś więcej, niż tylko zwykłym zestawem organów! Homeopatia oszczędza Twój czas, zdrowie i pieniądze za jednym zamachem!