RAPORT: 60% Niemców używa leków homeopatycznych

Data publikacji: 27.10.2014   |  Autor: Żródło prasowe

Nowe raporty donoszą, że 60% obywateli niemieckich używa leków homeopatycznych – stanowi to 7% wzrost licząc od roku 2009

Nowe dane rynkowe pokazują, że ponad połowa populacji Niemiec stosowała już leki homeopatyczne i że liczba stosujących je osób wzrosła z 53% ludności, w roku 2009, do 60% w roku 2014.

Ten raport kreśli pozytywny obraz stosowania leków homeopatycznych w Niemczech, z kilkoma bardzo interesującymi punktami, wartymi zauważenia:

  • 73% niemieckich kobiet i 48% mężczyzn stosowało leki homeopatyczne
  • 95% Niemców zamieszkujących zachodnie tereny kraju posiada wiedzę na temat leków homeopatycznych i ta liczba wzrosła z wartości 76% w roku 1975.
  • 67% pacjentów po raz pierwszy sięgnęło po homeopatię, wskutek rekomendacji przez przyjaciela lub krewnego.
  • Najczęstsze użycie dotyczy przeziębień i grypy, a zaraz potem plasują się „wzmacnianie systemu odpornościowego” oraz oparzenia słoneczne i ukąszenia owadów. Inne popularne zastosowania, to bóle głowy, niestrawność, bezsenność, i bóle brzucha.
  • Głównym powodem wyboru leków homeopatycznych, jest bardzo niski poziom występowania efektów ubocznych.

Zebrane dane pochodzą z badania na 1500 osobach, przeprowadzonego na terenie Niemiec, w miesiącach maju i czerwcu 2014 roku, przez Institut für Demoskopie Allensbach. Podobne badanie przeprowadzono również w roku 2009.

Pełne dane zostały opublikowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Leków, Bundesverband der Arzneimittel Hersteller (BAH), na ich stronie internetowej:
https://www.bah-bonn.de/presse-und-publikationen/pressemitteilungen/presse-detailseite/repraesentative-befragung-immer-mehr-menschen-nehmen-homoeopathika/

W celu skopiowania raportu, proszę skierować się pod adres:
https://www.bah-bonn.de/index.php?eID=dumpFile&t=f&f=4233&token=8724d36ab6615321300b76f723126d5e07d6e21e
Więcej informacji na temat Institut für Demoskopie Allensbach: http://www.ifd-allensbach.de/

Zobacz także

11.1.2013

Autor: Robert Medhurst

Badania naukowe (cykl comiesięcznych artykułów)

Prezentujemy cykl artykułów prezentujących liczne dowody naukowe na działanie leków homeopatycznych. Ponieważ na polskich listach dyskusyjnych pojawiają się wpisy sceptyków wyrażających swoją niczym nie popartą opinię, że homeopatia nie działa - im właśnie w sposób szczególny dedykujemy ten cykl.

czytaj dalej »